Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.68 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 10 × 10 cm |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 60min |
| Tire Track | 6CM |
| Wheelbase | 15CM |
| Warning | Cannot approach the source of fire |
| Remote Distance | 30M |
| Warranty | no warranty |
| Scale | 1:24 |
| Dimensions | 19.7*8.6*5.4CM |
| Torque | 5 |
| Model Number | Porsche 911 GT2 RS Clubsport 25 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 1.5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic, RUBBER, ABS |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.