Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.98 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 26 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| Power Source | AC |
| Nozzle Material | Copper |
| is_customized | Yes |
| Rated Voltage | 110-220V |
| Model Number | 150W/300W/800W |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Power | 150W/300W/800W |
| Supply voltage | 110-220V |
| Minimum discharge | 10 |
| Spit out frequency | 10 |
| Product name | Hot Melt Glue Gun |
| Usage scenario | Home, DIY, Repair of car dents |
| Weight | 980g |
| Applicable glue rod length | 7mm, 11mm |
| Wran-up time | 5 minutes |
| Spray nozzle | Aluminium/Copper |
| Temperature control method | Switch |
| Product name 1 | Silicone gun |
| Product name 2 | Adhesive gun |
| Product name 3 | Hot glue gun |
| Product name 4 | Thermal glue gun |
| Product name 5 | 11mm hot glue gun |
| Product name 6 | 300W/800W professional Industrial hot glue gun |
| Product name 7 | 150W mini glue gun |
| Product name 8 | 150W small glue gun |
Instock
There are no reviews yet.