Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.488 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 12 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | / |
| Steering servo | / |
| Power | power |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | about 20 minutes |
| Tire Track | / |
| Wheelbase | / |
| Warning | no |
| Remote Distance | 15-20 meters |
| Warranty | no |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 9.64X4.13X2.36in |
| Torque | / |
| Model Number | Remote Control Car |
| Design | Cars |
| Package Includes | Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 1.5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.