Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 12 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Disc Bore Diameter | 14mm |
| Usage | Home DIY |
| is_customized | Yes |
| Weight | 0.9KG |
| Dimensions | 216 * 105 * 71mm |
| Rated Input Power | 800, 1300W |
| Power Source | Electricity, Battery |
| Certification | CE |
| Disc(Wheel) Type | Sanding Discs |
| Model Number | Angle Grinder, FJMJ |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | XMSJ |
| Disc Diameter | 75mm |
| Variable Speed | Yes |
| Motor type | Brushed |
| Rated Voltage | 50 |
| Type | Angle Grinder |
| Grade | DIY, Industrial |
| Warranty | 1 year |
| Max Motor Speed | 10000RPM |
| Switch Type | Trigger |
| Voltage | 20V, 21V |
| Grinder Type | Cordless Angle Grinders |
| For Use On | General Purpose Grinding, Making Cut-Offs |
| Customized support | OEM, ODM |
| Product name | brushless rotary dual action electric angle grinder |
| Model | FJMJ |
| Grinding wheel size | 100/125mm |
| Gears | 3 speeds |
| NO-load Speed | 0-1800rpm |
| Motor | Copper Motor |
| Battery | 21v Lithium Battery |
| Packing | Plastic box |
Instock
There are no reviews yet.