Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Disc Bore Diameter | 14mm |
| Usage | Home DIY |
| is_customized | Yes |
| Weight | 1.3kg |
| No-Load Speed | 16800rpm |
| Model Number | Angle Grinder |
| Certification | CE |
| Power Source | Electricity, Battery |
| Disc(Wheel) Type | Grinding Disc |
| Origin | Mainland China |
| Frequency | 50/60Hz |
| Brand Name | XMSJ |
| Disc Diameter | 100mm |
| Variable Speed | Yes |
| Motor type | Brushless |
| Rated Voltage | 21V |
| Type | Angle Grinder |
| Grade | DIY, Industrial |
| Switch Type | Slide |
| Voltage | 18V, 20V |
| Grinder Type | Cordless Angle Grinders |
| For Use On | General Purpose Grinding, Making Cut-Offs |
| Customized support | OEM, ODM, OBM |
Instock
There are no reviews yet.