Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type Number | 1403 |
| CE | Type |
| Is Electric | No battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Steering servo | 2g three-wire independent digital servo |
| Power | 15KM/h |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30min |
| Tire Track | 52.4mm |
| Wheelbase | 64mm |
| Warning | no |
| Warranty | 15day |
| Dimensions | 110*44*32mm |
| Model Number | 4303 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, PVC |
| Brand Name | SMODELF |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Model | Mini drift RC car |
Instock
There are no reviews yet.