Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 30 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Disc Bore Diameter | 14mm |
| Usage | Home DIY |
| is_customized | Yes |
| Weight | 1.75kg |
| Dimensions | Electric Angle Grinde |
| No-Load Speed | 9000rpm |
| Rated Input Power | 1280w |
| Power Source | Electricity |
| Certification | CE, RoHS |
| Disc(Wheel) Type | Cutting Disc |
| Model Number | J7-125 Cordless Grinder |
| Origin | Mainland China |
| Frequency | 50/60hz |
| Brand Name | RDDSPON |
| Disc Diameter | 125mm |
| Variable Speed | Yes |
| Motor type | Brushless |
| Rated Voltage | 18-21v |
| Type | Angle Grinder |
| Suitable | for Makita 18V-21V Battery |
| Battery | 4.0Ah |
Instock
There are no reviews yet.