Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 18 × 38 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Commercial Manufacture |
| Wattage | 1000-1299W |
| Hammer Type | Demolition Hammer |
| No-Load Speed | 1200rpm |
| Origin | Mainland China |
| Motor type | Brushless |
| Brand Name | TLXT |
| Power Source | AC |
| Rated Voltage | 220V |
| annex | Wrench, carbon brush |
| Supply voltage | 220V |
| collet type | Hexagonal chuck |
| Scope of application | break wall |
| Rated voltage range | AC single-phase and DC 50V or more and 250V or less |
| Power supply type | AC power supply |
| Feature 1 | construction tools |
| Feature 2 | professional electric demolition hamme |
| Feature 3 | Demolition hammer |
Instock
There are no reviews yet.