Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY, Renovation Team |
| Weight | 3.3KG |
| Hammer Type | Rotary Hammer |
| Model Number | DHR171Z |
| Certification | CE, FCC, CE, FCC |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Motor type | Brushless |
| Brand Name | Makita |
| Power Source | Battery |
| Rated Voltage | 18V |
| No-Load Speed | 680RPM |
| Impacts Per Minute | 4800IPM |
| Impact Energy | 1.2J |
Instock
There are no reviews yet.