Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 12 × 28 cm |
| Usage | Home DIY |
| Wattage | 800W-999W |
| Dimensions | 13.8 x 9.3 x 3.4 inch/ 350 x 236 x 86 mm |
| Weight | 5 lbs/ 2.3 kg |
| Hammer Type | Rotary Hammer |
| Rated Input Power | 800W |
| Model Number | Z1C-DS-24FQ |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Motor type | Brushed |
| Brand Name | VEVOR |
| Power Source | AC |
| Max Drilling Diameter | 1 inch/ 26 mm |
| Current | 8A(US/CA/MX), 4A(EU/RU/AU) |
| Impact Energy | 2.4J |
| Max Impact Rate | 5200 BPM |
| Maximum Revolution | 1470 RPM |
| Material | Aluminum+Nylon+Glass Fiber |
| Case Size | 16.3 x 4.3 x 10.4 inch/ 41.5 x 11 x 26.5 cm |
| Cable Length | 78.7 inch/ 2 m |
| Chuck Size | SDS Plus |
| Chuck Type | Keyless |
| Color | Black & Orange |
Instock
There are no reviews yet.