Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | Other Battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Power | 55mAh Battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30 minute |
| Remote Distance | 30 meter |
| Warranty | 3 month |
| Scale | 1:76 |
| Dimensions | 60*25.6*17.3mm |
| Model Number | C64 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, ABS |
| Brand Name | Aoft Technology |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| CE | Certificate |
Instock
There are no reviews yet.