Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Quantity | 1 pcs |
| Wheelbase | Bottom Plate |
| Size | ABOUT 96*47*18.5mm |
| Technical parameters | value 2 |
| Model Number | 2s battery |
| For Vehicle Type | Cars |
| Tool Supplies | Battery |
| Four-wheel Drive Attributes | Battery |
| Remote Control Peripherals/Devices | Battery |
| Upgrade Parts/Accessories | Lithium Battery |
| RC Parts & Accs | Batteries – LiPo |
| Material | Composite Material |
| Brand Name | VSVAW |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Use | Vehicles & Remote Control Toys |
| Certification | CE |
| Model 1 | 2s battery |
| Model 2 | 7.6v battery |
| Model 3 | GNB 2s |
| Model 4 | GNB 7.6v |
| Model 5 | GNB battery |
| Model 6 | Gaoneng battery |
Instock
There are no reviews yet.