Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 26.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 94 × 36 × 21 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | VEVOR |
| Drill Type | Core Drill |
| No Load Power | 1680W |
| Rated Power | 2500W |
| Dual Speed | 750RPM |
| Drilling Diameter | 8in / 20cm MAX |
| Drilling Depth | 23.62in /60cm MAX |
| Net Weight | 24.8kg |
| Product Size | 92.5cm x38.5cm x37.2cm |
| Drilling Method | Wet and Dry Drilling |
Instock
There are no reviews yet.