Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.774 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 17 × 9 cm |
| Usage | Home DIY |
| Weight | 0.8kg |
| Rated Torque | 55 N/M |
| Model Number | FC11 |
| Max. Drilling Diameter | 0.6-6.5mm |
| Rated Input Power | 230W |
| Origin | Mainland China |
| No-Load Speed | 30000rpm |
| Frequency | 50HZ/60HZ |
| Application | Jewelry, Home, and Wood Making |
| Brand Name | FOCSE |
| Rated Voltage | 220V |
| Power Source | AC |
| Drill Type | Mini Drill |
| Speed | Variable Speed |
| Electric Drill Types | Mini Drill |
| Actual Speed Can Reach | 8000~31000 /min |
| The Rated Input Voltage | 220v~240v EU plug |
| Feature 1 | Emerald Crystal Jade Agate Can Metal Wood and Other Materials, PCB |
| Feature 2 | Carving Drilling Cutting Polishing |
| Feature 3 | Metal Cutting Grinder |
| Feature 4 | Polishing Grinder/Grinder Tool /Mini Drill DIY Drill |
| Feature 5 | Electric Drill |
| Feature 6 | mini drill |
Instock
There are no reviews yet.