Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 20 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | about 30 minutes |
| Remote Distance | about 100 meters |
| Warranty | one month |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 20*9*6cm |
| Model Number | KM24-C01 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, other, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | AC110V-220V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic, RUBBER, ABS |
| Brand Name | OIMG |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.