Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.95 kg |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 18 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Throttle servo | Remote control car |
| Steering servo | electric car |
| Power | 2.4G |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 20 minutes |
| Tire Track | CAR RC |
| Wheelbase | Certificate |
| Warning | Not for kids under 3 months |
| Remote Distance | 40m |
| Warranty | Not for kids under 3 months |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 27x12x10CM |
| Torque | Drift vehicle |
| Model Number | Q116 Q123 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, RESIN, Plastic, RUBBER, Carbon Fiber |
| Brand Name | VSVAW |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Guarantee | Received within 3 days |
Instock
There are no reviews yet.