Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 20 × 15 cm |
| Type Number | FR13 |
| 3C | Type |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Throttle servo | /, As description says |
| Steering servo | /, As description says |
| Power | /, As description says |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Flight Time | /, As description says |
| Tire Track | /, As description says |
| Wheelbase | /, As description says |
| Warning | Can't use under 6 years old |
| Remote Distance | About 50m |
| Warranty | / |
| Scale | 1:20 |
| Dimensions | 22*15*10cm |
| Torque | /, As description says |
| Model Number | FR13 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 4.5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | Dreams Gift |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.