Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 24 × 29 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | Brushless |
| Usage | Commercial Manufacture |
| Origin | Mainland China |
| Frequency | 50 |
| Max. Planing Width | 82MM |
| Max. Planing Depth | 0-2MM |
| Brand Name | EXUAN |
| Power Source | AC |
| Rated Voltage | 220V |
| Product Name | Planner |
| Power supply mode | AC power |
| Operation mode | Handheld |
| Motor | All copper motor |
| Bottom plate | Aluminum alloy |
| Load power | 2000W |
| Body line length | 1.5M |
| Size | 28 * 17 * 17 |
Instock
There are no reviews yet.