Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 24 × 23 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | Brushless |
| Usage | Commercial Manufacture |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Max. Planing Width | 82mm |
| Max. Planing Depth | 0.2mm |
| Brand Name | GUYX |
| Rated Voltage | 220V/50Hz |
| Product Name | Multi functional Woodworking Planer |
| Load power | 1600W/2000W |
| Shell material | industrial aluminum body |
| Motor | All copper motor |
| Bottom plate | aluminum alloy, metal bottom plate |
| Features | Flat and smooth wood shavings, high power, strong and powerful, smooth operation, and can be inverted |
Instock
There are no reviews yet.