Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.96 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Renovation Team |
| is_customized | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Dimensions | 382mmX25mmX3mm |
| Max. Planing Width | 25mm |
| Brand Name | Hiizug Tool |
| Length | 382mm 15inch |
| Width | 25mm 1inch |
| Thickness | 3mm 1/8inch |
| Application | Hardwood, Softwood and Plywood etc |
| Cutting Edges Hardness TCT | HRA 92.5 |
| Cutting Edges Hardness HSS | HRC 65 |
Instock
There are no reviews yet.