Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 26 × 21 cm |
| Type Number | 124017 |
| CE | Type |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Power | 7.4V 2200mAh |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 8 Minutes |
| Tire Track | 20.8cm |
| Warning | Away fire |
| Remote Distance | 100 Meters + |
| Warranty | 1 month |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 35.6*20.8*11cm |
| Model Number | WL 124017 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Charging Voltage | USB 5V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | WLtoys |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Charge Time | 3 Hours |
| Maximum speed | 75km/h |
| Remote control mode | 2.4G remote control |
| Drive motor | brushless motor |
Instock
There are no reviews yet.