Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 18 × 13 cm |
| Motor type | Brushless |
| Type | Random-Orbit Sander |
| Usage | Commercial Manufacture |
| is_customized | Yes |
| Variable Speed | Yes |
| Power Source | Electricity |
| Weight | 1.35KG |
| No-Load Speed | 7000rpm |
| Rated Input Power | 350W |
| Frequency | 220V, 50HZ |
| Rated Voltage | 220V, 50HZ |
| Model Number | KS-05-150 |
| Brand Name | HYVST |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Color | Yellow |
| Speed: | 4000-10000/rpm |
| Application: | Finishing, Corners, Car, wood |
| Size of backing pad | 150MM |
| Plug | Pluggable EU Plug |
| Orbit Type | Random |
| Input power: | 350W |
| Dust exhaust method | central dust collection |
Instock
There are no reviews yet.