Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.442 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 10 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type | Belt Sander |
| Usage | Commercial Manufacture |
| Variable Speed | No |
| Power Source | Electricity |
| Weight | 242g |
| Application | Universal, Grinder Modification Tool |
| Sand Pad Size | 520*20mm |
| No-Load Speed | 200 |
| Brand Name | TEMPS DETIR |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Material | Alloy Steel |
| Product Name | Retrofitting an angle grinder to a belt sander |
| Model Number | Sander Machine Angle grinder |
Instock
There are no reviews yet.