Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 24 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | / |
| Drone Weight | 1.1kg |
| Takeoff Weight | / |
| Transit Time (Days) | / |
| Video Capture Resolution | other |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 1.5VAA*4 Need to purchase separately |
| Charging Time | 90min |
| Dimensions | 32×33.5×12.6xm |
| Remote Distance | 150-200m |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Remote Controller |
| Material | Plastic |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Features | other |
| size | 30-50CM |
| type | helicopter |
| intended for | unlimited |
| Featured features | Simulating the flight stability of a five rotor rotor head with a simulated shape |
| packing | Color box |
| Toy material | Plastic |
| Ability development | Interest cultivation |
| Remote control method | Handle |
| Maximum flight altitude | 0-120 meters (inclusive) |
| Empty aircraft weight | 0-1.5kg (inclusive) |
| Applicable age | Over 14 years old |
Instock
There are no reviews yet.