Instock
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | – |
| Drone Weight | – |
| Takeoff Weight | – |
| Transit Time (Days) | – |
| Video Capture Resolution | 4K UHD |
| Operator Skill Level | expert |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| 3C | Type |
| Camera Mount Type | 2-axis Gimbal |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Model Number | SJRC F11 4K PRO |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 20~30 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 3.7 v 300 mah |
| Motor | Brushless Motor |
| Plugs Type | USB |
| Warning | Read the manual before using it |
| Warranty | A month |
| Charging Time | About 3.5h |
| Charging Voltage | 11.1V 2500mAh |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | 450 x 425 x 83mm (unfolded) 192 x 130 x 83mm (folded) |
| Remote Distance | 600M(Free interference and no occlusion) |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Camera |
| Material | Metal |
| Aerial Photography | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Type | HELICOPTER, Helicopter |
| Features | App-Controlled, Remote Control |
| Camera | 120 wide angle camera |
| Video resolution | 4K |
| 5G Wifi image transmission distance | 3000m (Free interference and no occlusion) |
| GPS/GLONASS double mode | YES |
| Storage | Support TF card (not included) |
| Package Weight | 2.0kg (2.20lb.) |
| Package Size | 15cm x 15cm x 15cm (5.91in x 5.91in x 5.91in) |
Instock
There are no reviews yet.