Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 15 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | VM-6380-2 |
| Brand Name | SOZZDA |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Sensor | 2 Piezoelectric Transducer |
| Measuring Range Acceleration | 0.1~400 m/s² 0.3~1312 ft/s² 0.0~40 g Equivalent Peak |
| Measuring Range Velocity | 0.01~400 mm/s 0.04~16.0 inch/s True RMS |
| Measuring Range Displacement | 0.001~4.0 mm 0.04~160.0 mil Equivalent Peak-peak |
| Frequency Range Acceleration | 10Hz~10kHz |
| Frequency Range Velocity | 10Hz~1kHz |
| Frequency Range Displacement | 10Hz~1kHz |
| Accuracy | 5% of Reading + 2 digits |
| Power Supply | 4×1.5V AAA (UM-4) Battery |
| Dimensions | 140x73x35mm |
| Weight | 415 g (Not Including Batteries) |
Instock
There are no reviews yet.