Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 16 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | AV-160T |
| Brand Name | SOZZDA |
| Origin | Mainland China |
| Sensor | Piezoelectric Transducer |
| Measuring Range Acceleration | 0.001-4.000 mm equivalent peak-peak / 0.04-160.0 mil |
| Measuring Range Velocity | 0.1-400.0 mm/s true RMS / 0.004-16.00 inch/s |
| Measuring Range Displacement | 0.1-400.0 m/s² equivalent peak / 0.3-1312 ft/s² / 0.0-40g |
| Frequency Range Acceleration | 10Hz~10kHz |
| Frequency Range Velocity | 10Hz~1kHz |
| Frequency Range Displacement | 10Hz~1kHz |
| Rotation Rate Range | 60~99, 990RPM(r/min) (Reading should be multiplied by 10 if the display shows 10) |
| Frequency Range | 1Hz~20, 000Hz (Reading should be multiplied by 10 if the display shows 10) |
| Accuracy | ±5%+2 digits |
| Power Supply | 4×1.5V AAA (UM-4) Battery |
| Dimensions | 140x70x30mm |
| Weight | 130g (Not including Batteries) |
Instock
There are no reviews yet.