Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 18 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | SW-65A |
| Brand Name | Hisitek |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS, UL, KC, pse, weee |
| English Menu Interface | Yes |
| Sensor | Piezoelectric Acceleration Sensor |
| Acceleration Range | 0.1-199.9m |
| Speed Range | 0.1-199.9mm |
| Velocity Range | 0.001 to 1.999mm |
| Displacement Range Accuracy | ±(5%+2dgts) |
| Frequency in Low Acceleration | 10Hz to 1KHz |
| Frequency in High Acceleration | 1KHz to 10KHz |
| Frequency of Velocity | 10Hz to 1KHz |
| Frequency of Displacement | 10Hz to 500Hz |
| Memory | 200 times |
| Data Updating Time | 500ms |
| Power Supply | 2×1.5V AAA (no Included) |
| Flashlight | Yes |
| Dimension | 176x54x25mm |
| Net Weight | about 121g |
Instock
There are no reviews yet.