Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.109 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | 1 |
| Drone Weight | 100g |
| Takeoff Weight | 1 |
| Transit Time (Days) | 1 |
| Video Capture Resolution | other |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | <5 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | 1 |
| Remote Distance | 1 |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | USB CABLE |
| Material | Plastic |
| Brand Name | Vieruodis |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 6-12y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | App-Controlled |
Instock
There are no reviews yet.