Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | MS5908 |
| Brand Name | MasTech |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, RoHS |
| 100% new and high quality | Yes. |
| True RMS measuring | Yes. |
| Measures voltage: | Line, Ground-to-Neutral, Peak, Frequency. |
| Measures voltage drop | under 5A, 8A and 10A loads. |
| Measures conductor impedances | Hot, Neutral and Ground. |
| Identifies proper wiring: | Identifies proper wiring in 3-wire receptacles. |
| Tests RCD for proper operation | Yes. |
| Tests GFCI for proper operation | Yes. |
| Backlight | Yes. |
| Data Hold | Yes. |
Instock
There are no reviews yet.