Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.42 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 17 × 12 cm |
| Anti-wind Ability | / |
| Drone Weight | / |
| Takeoff Weight | / |
| Transit Time (Days) | / |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Model Number | S109G |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 3.5 Channels |
| Controller Battery | 6*1.5V battery (not included) |
| Motor | Brush Motor |
| Plugs Type | USB |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | 22*9.5*7cm |
| Remote Distance | About 10 Meters |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Metal |
| Type | HELICOPTER |
| Features | other |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
Instock
There are no reviews yet.