Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.372 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 11 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| UNI-T Model | UT335A |
| Brand Name | UNI-T |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, RoHS |
| Model | UT335A |
| Accuracy | ±5% |
| measuring range | 0-3000KGs/0-3000mT |
| Magnetic field resolution | 0.01mT/0.01Gs |
| Sensor type | hall sensor |
| screen | Color screen |
| Unit switching | mT/GS |
| Magnetic pole display | yes |
| Maintain value | yes |
| Peak display | yes |
| Counting test | yes |
| Quality inspection testing | yes |
| calibration | yes |
| Backlight | yes |
| Alarm prompt | Sound and light alarm prompt |
| data storage | 50 groups |
| Charging interface | Type-C interface |
Instock
There are no reviews yet.