Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 30 × 10 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Equipped with Aerosol Spray System/Equipment Capacity | / |
| Anti-wind Ability | 5 |
| Drone Weight | / |
| Takeoff Weight | / |
| Transit Time (Days) | Image transmission distance of 90 meters |
| Video Capture Resolution | 8K UHD |
| CE | Type |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | Fixed Camera Mount, 2-axis Gimbal, other |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Model Number | JJRC-X27-YW |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | 7.6V/2200mAh |
| Motor | Brushless Motor |
| Plugs Type | USB |
| Warning | / |
| Warranty | / |
| Charging Time | 120minute |
| Charging Voltage | 7.6v |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | 40*27*11cm LWH |
| Remote Distance | 150m |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | PYLRC |
| Aerial Photography | Yes |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | other |
Instock
There are no reviews yet.