Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.065 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Anti-wind Ability | 5 |
| Drone Weight | 0.075KG |
| Takeoff Weight | 0.075KG |
| Transit Time (Days) | 1KM |
| Video Capture Resolution | 720P HD |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Model Number | 257747 Kids Toy |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | NO |
| Motor | Brushless Motor |
| Plugs Type | USB |
| Warning | None |
| Warranty | 2 Years |
| Charging Time | 30 minutes |
| Charging Voltage | 3.7V 75mAh Lithium Battery |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | As the picture |
| Remote Distance | As the picture |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | No |
| Package Includes | Original Box, Batteries, charger, USB CABLE |
| Material | Plastic |
| Type | HELICOPTER |
| Features | App-Controlled |
| Aerial Photography | No |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
| Operate Mode | Hand Induction |
| Color | Your order will be sent in color at random |
| Item Type | Induction Helicopter |
Instock
There are no reviews yet.