Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 30 × 10 cm |
| Video Capture Resolution | other |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| Model Number | D1561 |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | 20mins |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | 3.AA |
| Motor | Brush Motor |
| Plugs Type | USB |
| Warning | none |
| Warranty | / |
| Charging Time | 50mins |
| Charging Voltage | 3.7v |
| Power Source | Electric |
| Dimensions | 23*10*4cm |
| Remote Distance | 120m |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Metal, Plastic |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Recommend Age | 4-6y, 7-12Y, 12+y |
| Type | HELICOPTER |
| Features | App-Controlled |
Instock
There are no reviews yet.