Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 2 cm |
| Item Condition | New |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Dial Window Material Type | Acrylic |
| Band width[mm] | 22 |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | Realtek8773EWE-VP |
| Model | K65 |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Movement Type | Electronic |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Alloy |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, French, german, Korean, japanese, UKRAINIAN, Arabic |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Mood Tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, Alarm Clock, Calendar, Lighting, Countdown, Calculators |
| Brand Name | abelanja |
| Battery Life | 7 |
| Display Size | 1.13inch |
| RAM | <128MB |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Resolution | 466*466 |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| WIFI | No |
| App name | FitCloudPro |
Instock
There are no reviews yet.