Instock
| Weight | 0.135 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 9 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Weight[g] | 52 |
| Voice assistant built-in | No |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Metrics measured | other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | HryFine |
| Screen Material | IPS |
| Model | P98 |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear, IOS, Android and Ios |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, UKRAINIAN, Dutch, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, Alarm Clock |
| Brand Name | SIMSONLAB |
| Battery Life | 7 |
| Display Size | 1.83 |
| RAM | <128MB |
| Battery Capacity(mAh) | 120-180mAh |
| Resolution | 240*296 |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
| Standby Time | 7-15 days |
| Use Time | 3-5 days |
| Button Type | Touch /Physical buttons |
| Charging Interface | Magnetic charging |
| Waterproof Level | Daily Waterproof smartwatch |
| Sensor | G-sensor 3-axis |
| Watch Function1 | Custom Watch Faces |
| Watch Function2 | Scan to Connect |
| Watch Function3 | Custom Widgets |
| Watch Function4 | Voice Call |
| Watch Function5 | Sports Modes |
| Watch Function6 | Drink Water Reminder |
| Watch Function7 | Sleep Monitoring |
| Watch Function8 | Incoming Call Reminder |
| Watch Function9 | Message Reminder |
| Watch Function10 | Sedentary Reminder |
| Watch Function11 | Alarm Reminder |
| Watch Function12 | Stopwatch |
| Watch Function13 | Bluetooth Calling |
| Watch Function14 | Bluetooth Music |
| Watch Function15 | Breathing Training |
| Watch Function16 | Blood Pressure Monitoring |
| Watch Function17 | Blood Oxygen Monitoring |
| Watch Function18 | Raise to Wake |
| Watch Function19 | Weather Push |
| reloj inteligente hombre | Hombre watch for men |
| Mens watch | Watch for man |
| For Redmi | For Xiaomi |
| For apple watch | For Huawei |
Instock
There are no reviews yet.