Instock
| Weight | 0.121 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 4 cm |
| Item Condition | New |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voice assistant built-in | No |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Metrics measured | other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Calorie Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | TFT |
| CPU Model | YC1133 |
| Model | H13 |
| APP Download Available | Yes |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | No |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, French, german, UKRAINIAN, Dutch, Arabic, Indonesian |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Alarm Clock |
| Brand Name | SIMSONLAB |
| Battery Life | 3 |
| Display Size | 1.83 |
| RAM | <128MB |
| Battery Capacity(mAh) | 120-180mAh |
| Resolution | 240*296 |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| WIFI | No |
| Function 1 | Bluetooth Call: Stay connected on the go with Bluetooth Calling, letting you make and receive calls right from your wrist |
| Function 2 | Heart Rate Trackering: Track your heart rate during workouts and throughout the day to better understand your overall health. |
| Function 3 | Sleep monitoring: Accurately monitor the sleep characteristics of various periods such as deep sleep and light sleep to help you adjust your sleep habits and obtain higher sleep quality. |
| Function 4 | AI voice assistant: Rich voice commands, no need for touch operations, just one voice can complete your instructions, making life more convenient. |
| For Android | Perfectly adapted to Android system |
| For iOS | Perfectly adapted to iOS system |
| smart watch for Xiaomi | smart watch for Redmi |
| smart watch for huawei | smart watch for honor |
| watchs for men | Men's smart watch 2025 new style |
| relogio inteligente smart watch | reloj hombre |
| reloj inteligente hombre | smart watch for men |
| reloj inteligente mujer | smart watch for women |
| relogio masculino | montre femme |
| smartwatch for children | smartwatch for kids |
Instock
There are no reviews yet.