Instock
| Weight | 0.28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | FitCloudPro |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | AB5681G |
| Model | 80 |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Case Material | Precious Metals |
| Band Material | Fine Steel |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | 128MB |
| System | Android Wear, Proprietary OS, Android OS, IOS, None, Wear OS, Color OS, HarmonyOS, FreeRTOS, Wacth OS, Zepp OS, DuWear, Tizen OS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, HEBREW, Arabic |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Mood Tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, Altitude Meter, tourbillon, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, Permanent Calendar, Multiple Time Zone, Power Reserve, GMT Two Places, Perspective Window, week, Phase of the Moon, Speed Measurement, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Calendar, compass, Lighting, Countdown, Calculators, Oxymeter |
| Brand Name | GUHUAVMI |
| Display Size | 1.95", 1.95- inch AMOLED Full circle touch screen |
| RAM | 128MB |
| Battery Capacity(mAh) | 300-450mah |
| Resolution | 410*502 |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Accessory Type | Charger, strap, manual, box |
| always display | AMOLED always display |
| Voice Assistant | AI Voice Assistant |
| IP68 waterproof | IP68 waterproof |
| Feature 1 | Bluetooth calling |
| Feature 2 | Turn off the screen and keep it on |
| Feature 3 | NFC |
| Feature 4 | Respiratory training |
| Feature 5 | Calendar |
| Feature 6 | Lingdong Island |
| Feature 7 | Calculator |
| Feature 8 | Password unlocking |
| Feature 9 | Custom dial |
| Feature 10 | Weather fore |
| Feature 11 | Music control |
| Feature 12 | Step counting |
| Feature 13 | Heart rate, sleep, prolonged sitting |
| Feature 14 | Blood oxygen |
| Feature 15 | Blood pressure |
| Feature 16 | Message push |
| Feature 17 | Bluetooth call Watch |
| Feature 18 | 100% New Fashion watch |
| Feature 19 | Smartwatch Mens |
| Feature 20 | Ladie Smart watch |
| Feature 21 | Smartwatch Women |
| Feature 22 | relogio inteligente smart watch |
| Feature 23 | reloj hombre |
| Feature 24 | reloj inteligente hombre |
| Feature 25 | watch for men |
| Feature 26 | montre femme |
| Feature 27 | relogio masculino |
| Feature 28 | zegarek damski |
| Feature 29 | reloj inteligente mujer smartwatch |
| Feature 30 | reloj inteligente mujer |
| For Android | For iOS |
| watch for men | watch for women |
| for Samsung | for Samsung Galaxy |
| for Huawei | for xiaomi |
| for Apple | for Apple Series 8 |
| for real me | for oppo vivo |
| answer the phone | Call watches |
| Music watch | Weather display |
| Certification | FCC ID, ROHS, Battery certification |
| Phone watch | Bluetooth Call Watches |
| NFC Function | Door unlock |
| PK HK8 Pro MAX | HK95 MAX |
| smartwatch nfc | smartwatch ultra series 8 |
| Smart watches women | Fitness bracelet, Smart watches for men |
| smart watch russian version | full hebrew smart watch 2025 |
| reloj inteligente mujer smartwatch 2023 | smart watches for women |
| smartwatch para hombre | relogio inteligente smart watch |
| Smart watch 2025 | Smartwatch 2025 |
Instock
There are no reviews yet.