Instock
| Weight | 0.127 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 12 × 3 cm |
| Item Condition | New |
| Voice assistant built-in | No |
| Bluetooth-compatible Version | 5.0 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Category | Smart Watches |
| App name | Da Fit |
| Screen Material | TFT |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | Yes |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Case Material | STEEL |
| Band Material | Adhesive Tape |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | No |
| Multiple Dials | No |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear, Proprietary OS, Android OS, IOS, None, Wear OS, Color OS, HarmonyOS, FreeRTOS, Wacth OS, Zepp OS, DuWear, Tizen OS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, Portuguese, Italian, French, german, Korean, japanese, UKRAINIAN, Arabic |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Mood Tracker, Message Reminder, Call Reminder, Push Message, Alarm Clock, Heart Rate Tracker, Interactive Music |
| Brand Name | ChiBear |
| RAM | <128MB |
| Battery Capacity(mAh) | 180-220mAh |
| Origin | Mainland China |
| Resolution | 240*280 |
| Display Size | 1.47 |
| Certification | CE, RoHS |
| Band Detachable | Yes |
| 2024 New | Sports Smart Watch |
| GPS Fitness Tracker | Waterproof |
| Waterproof Watch | women Watch |
| Watch women | women |
Instock
There are no reviews yet.