Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 9 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Band length[mm] | 270 |
| Band width[mm] | 24 |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.2 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor, Stress Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Launch Date | 2025 |
| Screen Material | IPS |
| CPU Model | zhongke BT |
| Model | BWP60 |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| CPU Manufacturer | Ingenic |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Band Material | Adhesive Tape |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | <128MB |
| System | Android Wear, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Italian, French, german, Korean, japanese, Dutch, Arabic |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Push Message, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, World Time, Calorie Counter, Multiple Time Zone, week, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Calendar |
| Brand Name | LIGE |
| Battery Life | 7 |
| Display Size | 1.95 inch |
| RAM | <128MB |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Resolution | 240*282 |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
Instock
There are no reviews yet.