Instock
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 10 cm |
| Item Condition | New |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Dial Window Material Type | Sapphire Crystal |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | Lewear |
| Screen Material | AMOLED |
| Model | hello watch 4 Plus Ultra2 |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Style | fashion |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | SQUARE |
| Case Material | Alloy |
| Waterproof Grade | Life Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | 4GB |
| System | Android Wear, Android OS, IOS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, japanese, Arabic |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Mood Tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, Permanent Calendar, Power Reserve, week, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Calendar, compass, Lighting, Countdown, Calculators, Oxymeter |
| Brand Name | hello riposte |
| Battery Life | 3 |
| Display Size | 2.04 Inch |
| RAM | 4GB |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Resolution | 485*520 |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Accessory Type | Original Hello Watch 4 Plus Ultra2 |
| WIFI | No |
| For 1 | Smart Watch Men |
| For 2 | Smart Watch Women |
| For 3 | Hello watch 4 Plus Ultra2 |
| For 4 | PK Hello watch 3 plus ultra 2 |
| For 5 | PK Hello watch 3 plus |
| For 6 | Smartwatch AMOLED |
| For 7 | Smartwatch NFC |
| For 8 | Smartwatch GPS Position |
| For 9 | PK Hello watch 4 Plus Ultra |
| For 10 | Smartwatch 4GB ROM |
| For 11 | Pk Watch Ultra 2 |
| For 12 | Pk Watch Ultra |
| For 13 | 49mm watch |
| For 14 | 2.04-inch FULL screen 90Hz |
| For 15 | Alway-on display mode |
| For 16 | E-book smart watch |
| For 17 | Bluetooth calls smart watch men |
| For 18 | Sound recording smartwatch |
| For 19 | Pk Hk10 Ultra3 |
| For 20 | Pk Hk10 Ultra3 Wifi |
| For 21 | Pk Hk10 Ultra3 Max |
Instock
There are no reviews yet.