Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Weight[g] | 104 |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other |
| Activity Tracked | Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| Screen Material | TFT |
| Model | 727 |
| APP Download Available | Yes |
| Battery Detachable | No |
| Movement Type | Electronic |
| Application Age Group | child |
| Screen Shape | SQUARE |
| Case Material | RUBBER |
| Band Material | Silica GEL |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | Yes |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | No |
| GPS | Yes |
| Network Mode | 4G |
| Rear Camera | 13mp |
| ROM | 128G |
| System | Android Wear |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, Norwegian, Korean, japanese, UKRAINIAN, HEBREW, Dutch, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, Noctilucent |
| Brand Name | ZUIDID |
| Battery Life | 72 |
| Display Size | 1.32 |
| RAM | 3 GB |
| Battery Capacity(mAh) | 300-450mah |
| Resolution | 4k |
| Origin | Mainland China |
| Features1 | Kids Smartwatch SOS GPS Location |
| Features2 | Call Analogue Card Kids Smartwatch Camera |
| Features3 | Waterproof Watch |
| Features4 | Boys Girls Upgrade 2024 New |
| Features5 | New Kids Smartwatch |
| Features6 | For Boys Girls Present |
| Features7 | Sim Card Video Call Child SmartWatch |
Instock
There are no reviews yet.