Instock
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 12 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, other, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor, Blood Pressure Monitor, Body Temperature Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | DeepFit |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | Realtek 8762D+AC6963A |
| APP Download Available | No |
| CPU Manufacturer | MediaTek |
| Movement Type | Electronic |
| Style | fashion |
| Application Age Group | female |
| Screen Shape | Round |
| Case Material | Precious Metals |
| Band Material | STEEL |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | No |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | 128MB |
| System | Android Wear, Proprietary OS, Android OS, IOS, None, Wear OS, Color OS, HarmonyOS, FreeRTOS, Wacth OS, Zepp OS, DuWear, Tizen OS |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, Korean, japanese |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Mood Tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, Altitude Meter, tourbillon, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Small Second, World Time, Calorie Counter, DIVER, Permanent Calendar, Multiple Time Zone, Power Reserve, PRAYER, GMT Two Places, Perspective Window, week, Phase of the Moon, Speed Measurement, Month, Attemper, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, Thermometer, Calendar, compass, Lighting, Countdown, Calculators, Oxymeter |
| Brand Name | GUHUAVMI |
| Display Size | 1.43inch |
| RAM | 128MB |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Resolution | 360*360 |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE, FCC, RoHS, CEC |
| Accessory Type | Charger.User Manual.Original retail box |
| smart watch | smart watch 2024 |
| smart watch 2025 | women smart watch |
| smartwatch | reloj inteligente, Women Fashion Smartwatch |
| reloj hombre | smart watches |
| smartwatch women | watches for women |
| Bluetooth call | Customized Dials |
| sports watch | Multi-sport mode |
| alarm | weathreloj inteligente mujerer |
| Bluetooth phone watch | smart watch 2025 |
| watch for women | Accurate heart rate |
| For Android | For Samsung xiaomi huawei |
| For ios 8.0 above | For apple above |
| For Huawei watch | For Huawei GT5 Mini smart watch |
| Smart Watches | 360*360HD AMOLED |
| 1.27 inch screen | Full circle touch screen |
| Phone watch | Bluetooth Call Watches |
| Weather display | Music watch |
| Call watches | answer the phone |
| Heart rate | blood pressure |
| smartwatch 2024 Women | Women Smart Watch 2024 |
| Smart watches women | Fitness bracelet |
| smart watch japanese | smart watch russian version |
| Women watch | Girls watches |
| Fast shipping | 100% New Fashion watch, 100% New Fashion watch |
| Smartwatch Mens | For Xiaomi Huawei |
| relogio inteligente smart watch | reloj hombre |
| women Gift | ladies watch |
| Voice Assistant | phone Assistant |
| smart watches function | Dynamic Watch Face |
| Clock men | Bluetooth Smart Watch |
| Waterpfoof | IP68 |
| Practical functions | Blood pressure |
| amoled Screen | AMOLED full-view color screen |
| Outdoor smart watch | Steel smart watch |
| Fashion smart watch | Luxury Smart watch male |
| Women smart watch | Golden Mesh Belt strap |
Instock
There are no reviews yet.