Instock
| Weight | 0.26 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voice assistant built-in | YES |
| Bluetooth-compatible Version | 5.3 |
| Metrics measured | Heart Rate Monitor, Blood Oxygen Monitor, Sleep Monitor |
| Activity Tracked | other, Steps Tracker, Distance Tracker, Calorie Tracker, Activity Tracker |
| Touch Screen | YES |
| Category | Smart Watches |
| App name | Gloryfitpro |
| Screen Material | AMOLED |
| CPU Model | T-Rex 3 GPS Smart Watch for huawei xiaomi amazfit phone TREX3 Trex 3 |
| Movement Type | Electronic |
| Style | SPORT |
| Application Age Group | ADULT |
| Screen Shape | Round |
| Waterproof Grade | Professional Waterproof |
| SIM Card Available | No |
| Mechanism | Yes |
| Multiple Dials | Yes |
| GPS | Yes |
| Network Mode | None |
| Rear Camera | None |
| ROM | 1GB |
| System | Android Wear |
| Type | On Wrist |
| Compatibility | All Compatible |
| Language | English, Russian, Spanish, POLISH, Portuguese, Turkish, Italian, French, german, Norwegian, Korean, japanese, UKRAINIAN, HEBREW, Dutch, Arabic, Indonesian, Greek |
| Function | Shock Resistant, Passometer, fitness tracker, sleep tracker, Mood Tracker, Message Reminder, Call Reminder, Answer Call, Dial Call, REMOTE CONTROL, Push Message, Big Three Needles, 24 hour instruction, Chronograph, Alarm Clock, Calorie Counter, week, Month, Heart Rate Tracker, Interactive Music, Noctilucent, compass |
| Brand Name | Vwar |
| Battery Life | 12 |
| Display Size | 1.43 inch |
| RAM | <128MB |
| Battery Capacity(mAh) | >450mAh |
| Resolution | 466*466 |
| Origin | Mainland China |
| Band Detachable | Yes |
| Certification | CE, EAC, RoHS |
Instock
There are no reviews yet.