Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Battery/Cell Classification | Lithium Iron Phosphate, LiFePO4 |
| Capacity(Ah) | 2, 150Wh |
| Model Number | B210 |
| Brand Name | BLUETTI |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS, pse |
| Capacity | 2, 150Wh |
| IP Rating | IP65 |
| Type | LiFePO4 (Lithium Iron Phosphate) |
| Life Cycles | 3000+ |
| Shelf-life | Recharge to 80% Every 3-6 Months |
| Management System | MPPT Controller, BMS, etc. |
| USB-A | 1 x 18W Max. |
| USB-C | 1x 100W Max. |
| Cigarette Lighter Port | 1 x 12V/10A |
| AC Charging | 4.7 Hours with 470W Max. (T500 AC adapter required) |
| Solar Charging | 4.5 Hours with 500W Max. |
| 12V/24V Car Outlet (100W/200W) | 12V 20 Hours, 24V 7.3 Hours |
| Pass-through Charging | Yes |
| Noise Level | 40dB |
| Weight | 27.9kg / 61.5lbs |
| Dimensions (L x W x D) | 416.6 x 282.4 x 269.5mm/16.4 x 11.1 x 10.6in |
| Warranty | 6 Years, 6 years |
| ertifications | UL2743, UKCA, TELEC, RCM, FCC ID, CE, PSE, NTC |
| Operating Temperature | -4℉-104℉ (-20℃-40℃) |
| Storage Temperature | 14℉-113℉ (-10℃-45℃) |
Instock
There are no reviews yet.