Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | RoHS, CE |
| Max Output | 20W |
| Shell Material | Plastic |
| Features | wireless charge, with Solar Panel, With Flashlight, Built in Cables, Digital display, Charger & Battery in 1, With LED Lamp |
| Support Quick Charge Technology | One-way Quick Charge |
| Output Interface | USB-Type C |
| Brand Name | JAYOWADE |
| Origin | Mainland China |
| Type | Portable Power Bank |
| input interface | TYPE-C, Micro USB, TYPE-C |
| private mold | Yes, Yes |
| battery type | 18650 Lithium Battery, Li-Polymer Battery, li-polymer |
| place of origin | Guangdong, China, shenzhen |
| model number | Solar Power bank, 2202 |
| weight | Solar Power bank, 572kg |
| socket standard | Universal |
| protection | Over-discharging, Short Circuit Protection, Low Tension, Over-charging |
| output power | 20W, 15W, 5W |
| material | ABS, ABS, ABS |
| name | solar powerbank 20000mah |
| size | 166.5*85.5*35mm 810g |
Instock
There are no reviews yet.