Instock
| Weight | 0.16 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | RoHS, CE, UL, FCC |
| Max Output | 65W |
| Shell Material | Plastic |
| Features | with Solar Panel, Built in Cables, Digital display, Charger & Battery in 1, With LED Lamp, Charging Cable |
| Support Quick Charge Technology | Two-way Quick Charge |
| Input Interface | Micro USB, USB Type C |
| Output Interface | LIGHTNING, USB-Type C |
| Battery Type | Li-polymer Battery |
| Origin | Mainland China |
| Type | Portable Power Bank |
| Color | Black White |
| Product Line 2 | Portable travel outdoor power bank |
| Product Line 1 | Power bank for cell phone |
| Capacity | 10000mAh 30000mAh 50000mAh |
| Voltage | 5V |
| Product Line 3 | External backup battery charger for phone |
| Material | Plastic |
| Brand | Does not apply |
| Design/Finish | Slim |
| Connectivity | USB |
| Product Line | Power Bank |
| Battery | Polymer lithium battery |
| Style | Simple |
Instock
There are no reviews yet.