Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 33 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Prohibit children under the age of three from playing |
| Warranty | Prohibit children under the age of three from playing |
| Scale | 1:16 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | SG316PRO/MAX |
| Motor | Brushless Motor |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 40minute |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AA*3 Battery |
| Remote Distance | 300m |
| Material | Metal, RESIN, Plastic, RUBBER |
| Brand Name | PYLRC |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
Instock
There are no reviews yet.