Instock
| Weight | 0.05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Plastic |
| Weight[g] | 50 |
| Battery Capacity[mAh] | 350-550 |
| Battery life up to[hours] | 3-4 |
| Voice assistant built-in | No |
| Maximum wireless range[m] | 10m-20m |
| NFC Technology | No |
| Sound Isolating | YES |
| Category | Earphones & Headphones |
| Earcups Type | Sealed |
| Max Output | 80mW |
| Number Of Drivers | 2 |
| Charging Method | Charging case |
| Headphone Pads Material | Silicone |
| Magnet Type | Ferrite |
| Driver Diameter | 13mm |
| Total Harmonic Distortion | 1% |
| Impedance Range | up to 32 Ω |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Package List | User Manual, Charging case, Charging Cable |
| Codecs | None |
| With Microphone | Yes |
| Is wireless | Yes |
| Support APP | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Line Length | 0m |
| Frequency Response Range | 20 – 20000Hz |
| Sensitivity | 125dB |
| Plug Type | None |
| Function | for Video Game, Common Headphone, For Mobile Phone, HiFi Headphone, Sport, For Outdoor, For Swimming, For Office, For Study |
| Active Noise-Cancellation | No |
| Volume Control | Yes |
| Control Button | No |
| Vocalism Principle | Dynamic |
| Wireless Type | bluetooth |
| Connectors | USB |
| Communication | True wireless |
| Style | Wired in-ear headphones |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | ThinkPlus |
| Support Memory Card | No |
| Resistance | 32Ω |
| Think plus bluetooth Earphone | wireless headset |
| bluetooth earbuds | bluetooth earphones |
| wireless earbuds | wireless headphones |
Instock
There are no reviews yet.